Musik

10.00  Peter Abrahamsen

11.00  Minikabaret

11.45  Erik Grip

13.15  Syngepiger

14.00  Søren Krogh & Martin Jönsson

14.45  Viseværksted

15.30  Søren Krogh & Martin Jönsson

1. Visescenen

2. Hovedscenen

10.15  Nord for Alperne / Hovedgård Blæserne

11.15  Horsens Bigband

12.30  Elsborg & Maribo fra Dansktoppen

13.30  Rock Nalle Trio

15.00  Ben Williams, England

3. Fru Larsens Cafe

10.15  Nimbus Duo, Assens

11.00  Bjarne Brønno, Holbæk

11.45  Lars Harboe, København

12.30  Caper Clowns, Odense

13.15  Micael Castor, Sydfyn

14.00  Kamp / Olesen, Århus

14.45  Treklang, Assens

15.30  Jack & Giles, Odense

16.15  Dr. Rolf, Rudkøbing

17.00  Kim Bach Jespersen, Egtved

17.45  Onkel & Onkel, Uldum

18.30  Frantzen & Norlyk

19.15  Brix & Bruun, Uldum

20.00  Ciganos En Fuga, Brasilien

4. Etnisk scene

5. Country scenen

10.15  Country

11.00  Jan Kirkegaard, Sverige

12.00  Wild Moon, DK

13.00  Michael Gustav Winckler

14.00  Weelers, Holbæk

14.45  Søren Engebæk, Korning

15.30  Shane Morkin, Hobro

6. Troubadourteltet

10.15  Lune Carlsen & Martin Jönsson

12.00  Los Fuegos, DK

13.00  Super Cumbia, Spanien

14.00  Michael Gabriel Band, Odense

15.00  JC Hawkins and his model A playboys

16.30  Martin Jönsson Trio

18.00  The King Stones, Jamaica

7. Dansescenen

10.00  Velkomst v/ Carsten Kissmeyer

10.15  Balkan dans

11.00  Sogo African Traditional, Ghana

11.45  Ødsted Square Dance

12.30  Seniordanserne, Vejle

13.15  Smiling Dancers Zumba, Hedensted

14.00  Jysk Linedance, Tørring

14.30  Kom og dans, Horsens

15.15  Busy Boots, Bryrup

16.00  Sogo African Traditional, Ghana

8. Korscenen

9. Gadescenen

10.15  Klør 9, Sydfyn

11.00  Mandagsmusikanterne, Give

11.45  Madsen & Co, Haderup

12.30  Randers Kuller

13.15  To fra Lysbro

14.00  Harmonikahygge, Åle

14.45  Randers Gårdmusikanter

15.30  Soltanto, Italien

10. Værtshuset

10.15  Sweethearts

11.00  Emersound, Tyskland

12.00  Soltanto, Italien

13.00  Ottone Pesante, Italien

14.00  Ad libitum, Uldum

15.15  Take it or leave it, Uldum

16.30  Skift af anlæg

17.00  Bandet uden navn, Vejle

18.15  Den blå box, Vejle

19.30  Blue for you, Brædstrup

21.00  Let’s suit up (Langt før tiden)

11. Jazzteltet

10.15  Bossa Nova og Jazz Samba

11.00  Eftermiddasjazz

12.00  Villads og Valdemar, Berlin

12.45  Stoney Street Stompers, Kbh.

14.00  Gypsy swing Jazz

15.00  Flamengos de Fuego Trio, Brasilien

15.45  Ottone Pesante,  Italien

12. Venneteltet

13. Folkescenen

10.15  Dansk Folkemusik

11.00  The King Stones, Jamaica

11.45  Demokratibandet, København

12.30  Shantykoret Capstan, Esbjerg

13.15  Helle og Leif Tølløse, Odder

14.00  Slupkoret, Æbeltoft

14.45  Vestkystkoret, Esbjerg

15.30  Super Cumbia, Spanien

14. Seniorscenen

10.15  Spillefuglene

10.45  Skanderborg Spillemænd

11.30  Café Himmelblå, Østbirk

12.15  Horsens Pigerne

13.00  Christian Brock, Odense

13.45  Andrey Vinogradov, Rusland

14.30  Henning Stelmach, Horsens

15.15  Hundslund Mazurkaband og de glade syngende koner

16.00  Kurt Fredsbo, Yding

15. Kirken

10.15 Svensk Folkemusik

10.45  Smedenes Veterankor, Horsens

11.30  Michaut / Perkins, Holland og Kbh.

12.15  Ivan Pedersen Trio

13.45  Villads og Valdemar, Berlin

14.30  Alicia Sevilla, Spanien/ Hedehusene

15.15  Christian Brock, Odense

16.00  Gøglergudstjeneste v/ Jørgen Lasgaard, Bjørn Elkjer, og forskellige gøglergrupper.

16. Gøglerteltet

17. Spiseteltet

10.45  Gårdsangere og rejsende

11.30  Stenderup Spillemændene

12.15  Vagabonderne, Hatting

13.00  Morten Markussen, København

13.45  Annekathrine & Ingvard, Odense

14.30  Vagabonderne, Hatting

15.15  All Woss, Ulkjær

Rundt omkring på festivalen

Choco Bommix, Farum

Jette & John Pedersen, Ørum Djurs

Kirsten og Svend Erik Gam, Spentrup

Jacob Olsen, Hadsten

 

 

http://uldummolle.dk/